• Merkez ve Üretim Tesisleri, İzmit
  Merkez ve Üretim Tesisleri, İzmit
 • Üretim Tesisleri Genel Görünüm
  Üretim Tesisleri Genel Görünüm
 • Panel Cephe Hattı
  Panel Cephe Hattı
 • CNC Makineler ile Hassas Üretim
  CNC Makineler ile Hassas Üretim
 • Profil Ebatlama
  Profil Ebatlama
 • Yerel ve Uluslarası Şartlara Uygun Nakliye
  Yerel ve Uluslarası Şartlara Uygun Nakliye
 • Panel Cephe İmalatı
  Panel Cephe İmalatı
 • Özel Tasarım Cephe Testleri
  Özel Tasarım Cephe Testleri
 • Panel Cephe
  Panel Cephe
 • Hassas Montaj
  Hassas Montaj
 • Özel Çelik İmalatı
  Özel Çelik İmalatı
 • Özel Tasarım Cepheler
  Özel Tasarım Cepheler
 • Modern Üretim Tesisleri
  Modern Üretim Tesisleri
Tarihçe
 
1950-1970
Ahşap doğrama dönemi. 
     Firmamızın Kurucusu Sn.Cavit Aksoy-1948                                                             C.Aksoy, E.Aksoy, S.Aksoy, B.Aksoy- 1965
      Cavit Aksoy, Ercüment Aksoy- 1965                               Selahattin ve Bülent Aksoy-1965                      Selahattin Aksoy- 1968                 
 
1970
Türkiye Alüminyum ile tanışıyor. Bu yeni malzeme, 1950’li yıllardan beri sektörün içinde yer alan ve ahşap doğrama konusunda uzmanlaşmış olan kurucumuz Sn.CavitAKSOY’un da ilgisini çekiyor.AKSOY ALÜMİNYUM’u bu günlere taşıyan , çağdaş , girişimci , kimliğin temelleri atılıyor..
 
1983-1990
AKSOY ALÜMİNYUM bu yıllarda sırasıyla FENİŞ ALÜMİNYUM , FENİŞ ALCAN  SISTEM FENİŞ HARTMAN SISTEM ve FENİŞ HYDRO DOMAL SİSTEM  yetkili doğrama firması oluyor..
 
1991
ALMANYA’DA bir çok proje için KUHL METALL  BAU ile iş birliği yaparak, dolgulu ısı köprüsü ile ürettiği ısı yalıtımlı doğramaları ihraç ediyor..
 
1992
Dünya alüminyum üreticisi liderlerinden ALCAN FRANCE’ın alüminyum cephe ve doğrama sistemleri üreticisi TECHNAL GRUBU ile önemli projeler gerçekleştiriyor..
 
1995
AKSOY ALÜMİNYUM sektörün global ölçekte en büyük firması olan TECHNAL A DIVISION OF ALCAN / FRANCE ile imzaladığı Distribütörlük anlaşması sonucu Türkiye ve Orta Asya’da TECHNAL ALÜMİNYUM CEPHE DOĞRAMA SİSTEMLERİ’nin tek yetkili üretici ve dağıtıcı firması oluyor..
 
1997
AKSOY ALÜMİNYUM’ un İzmit’teki Alüminyum Doğrama ve Cephe Sistemleri üretim tesisleri faaliyete geçiriliyor. Tesis makine parkı, CNC ve NC gibi ileri teknoloji ekipmanları ile modernize ediliyor.. 
 
1999-2000
17 Ağustos 1999 Gölcük – İzmit merkezli depremin yol açtığı büyük kayıp ve acılar AKSOYALÜMİNYUM’u derinden etkiliyor. Ama, AKSOY ALÜMİNYUM’UN 30 yılı aşkın firma tecrübesi ve adına duyulan uluslararası güven sonucu kısa zaman zarfında yaralarını sarıyor; felaketin neden olduğu olumsuz şartlara rağmen başarı öyküsüne kaldığı yerden devam ediyor.. 
 
AKSOY ALÜMİNYUM     felaket ortamında bile bir yeniliği tüketicinin hizmetine sunabilecek güç ve kararlılıkta ortaya koyuyor ve iş ortağı TECHNAL / FRANCE ‘ın geliştirdiği “X”  serisi ürünleri dünya piyasaları ile ile aynı anda Türkiye pazarı için üretmeye başlıyor..
Hedef pazarları arasına Orta Doğu bölgesini de katan AKSOY ALÜMİNYUM 2001 yılı sonunda Katarın başkenti Doha’daki ortak yatırımı tamamlayarak AKSOY & AL SALAM ALÜMİNYUMCO’yu faaliyete geçiriyor.
 
2002-2003
AKSOY ALÜMİNYUM , Avrupa birliği ne uyumun koşullarından olan ISO 9001- 2000 revizyonunu 2002 yılı itibari ile gerçekleştirerek yeni belgesini alıyor..
 
AKSOY ALÜMİNYUM Rusya federasyonu ve bağlantılı orta Asya ülkelerinde de kabul gören GOST-R Standart Sertifikalarını alan AKSOY ALÜMİNYUM Rusya federasyonu pazarındaki payını artırıyor. RUSYA federasyonu için Moskova da yatırım kararı alınarak AKSTROY TOO kuruluyor ve Eylül 2003 de üretim başlatılıyor..
 
2004-2010
AKSOY ALÜMİNYUM deprem sonrası oluşturduğu yapısı ve kadroları ile 2004 yılından itibaren %120 büyüme göstererek sektördeki yerini doğrulamış ve zorluklardan güçlenerek çıktığını ispatlamıştır.
 
2010-2013
Sapa (İsveç) alüminyum sistem firması ile çözüm ortaklığı oluşturuluyor.  Panel sistem ile ilgili üretim hattı oluşturularak yeni makine ve ekipmanlar alınıyor.
 
AKSOY ALÜMİNYUM tüm başarısını; köklü geçmişine, güvenilirliğine, teknolojiye gösterdiği uyuma ve bu vasıflara sahip kadrolarına borçludur.

REFERANSLAR

© 2013